Rattanowe meble ogrodowe

meble rattanowe

Choć rattanowe meble ogrodowe znane są na świecie od dłuższego czasu, to w Polsce dopiero przeżywamy rozkwit ich popularności. Ongiś drogie i trudno dostępne, obecnie stają się coraz popularniejszym wyposażeniem nie tylko naszych ogrodów, ale i wnętrz. Szczególną popularnością cieszą się produkty wykonane z tzw. technorattanu – czyli z rattanu syntetycznego, który od surowca naturalnego różni się jedynie zwiększoną trwałością i wytrzymałością.

Zwiększone zainteresowanie meblami rattanowymi do ogrodu obserwujemy również w tym roku. Doświadczenia ostatniego roku, związane z pandemią i lock downem sprawiły, że większą uwagę zaczęliśmy skupiać na komforcie naszych domów i ogrodów. Rattanowe meble ogrodowe pozwalają stworzyć prawdziwie komfortowe i cieszące oko warunki do wypoczynku (lub nawet pracy zdalnej) i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny lub przyjaciół.

Jakie są rodzaje mebli rattanowych?

Obecnie oferta rattanowych mebli ogrodowych jest niezwykle szeroka i pozwala każdemu znaleźć produkt odpowiadający jego potrzebom, przestrzeni, oczekiwaniom i możliwościom finansowym. Choć spore zainteresowanie dotyczy rattanowych foteli – zarówno tych „tradycyjnych” (np. fotel Iowa), jak i „wiszących” (np. fotel wiszący Lugo), to coraz więcej konsumentów poszukuje kompletów rattanowych. Te również znaleźć można w wielu rozmiarach, kształtach i nawet kolorach.

Najmniejsze komplety rattanowe, zwane zestawami kawowymi, zmieszczoną się w nawet w malutkim ogródku lub na balkonie. Składają się najczęściej z dwóch lub trzech foteli oraz mniejszego lub nieco większego stolika kawowego. Wybór jest tu bardzo szeroki: od kompletów rattanowych z tradycyjnymi krzesełkami, fotelami (np. zestaw MILA), po bardziej ekstrawaganckie komplety z siedziskami koszykowymi (np. komplet rattanowy Fiji Black) lub modernistyczny komplet rattanowy Patio Rio Set

Spora różnorodność cechuje także większe zestawy rattanowych mebli ogrodowych. Przebierać można w zestawach z tradycyjnymi rattanowymi sofami (np. komplet rattanowy MALIBU) jak i komplety mieszane, w których znajdziemy zarówno sofy, jak i siedziska innego typu. Dość często wybieraną opcją są komplety rattanowe z sofami narożnymi (np. zestaw z narożnikiem Provence Quartet Club). Coś dla siebie znajdą także zwolennicy nowoczesnego designu, jak i miłośnicy eleganckiego i klasycznego stylu. Dla tych drugich idealną propozycją może być chociażby Komplet Rattanowy do ogrodu Cezar ze stolikiem, sofą oraz wygodnym fotelem z podnóżkiem.

Related posts

Leave a Comment