Zamki elektroniczne – nowoczesność i wygoda

zamki

Nowoczesne technologie coraz częściej ułatwiają nam życie. Nie ominęło to nawet zamków do drzwi, które również uległy zmianom technologicznym. Przykładowo zamki Gerda Tedeee, pozwalają na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą… smartfona, wyposażone w odpowiednią aplikację. Czy jest to ciekawe rozwiązanie? Zdecydowanie tak.

Praktyczne rozwiązanie do domu i mieszkania

Technologia na wielu płaszczyznach ułatwia codzienne funkcjonowanie. Nie inaczej jest z nowoczesnymi zamkami elektronicznymi. Technologia ta pozwala na zamykanie i otwieranie ich przy pomocy smartfona, który musi być wyposażony w odpowiednią aplikację. Zamki Gerda Tedee należą do takiej grupy.

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że otwieranie i zamykanie drzwi nie wymaga stosowania nowoczesnych technologii, to wygoda jaką można zyskać dzięki temu, jest nieporównywalna z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Przede wszystkim, nie trzeba pamiętać o kluczach do domu. Taki zamek można otworzyć i zamknąć przy użyciu smartfona. Co ciekawe, można tego dokonać z dowolnego miejsca, mając internet i odpowiednio skonfigurowany zestaw. Zamek Gerda Tedee może także pomóc w codziennych czynnościach. Jeżeli użytkownik wraca z zakupów i nie ma możliwości sięgnięcia po smartfon, odpowiednie skonfigurowanie systemu sprawi, że zbliżając się do drzwi, zamek samoczynnie się otworzy umożliwiając wejście do domu czy mieszkania.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania są również powiadomienia, które użytkownik otrzymuje na swój telefon, o otwarciu lub zamknięciu zamka. To może spodobać się rodzicom, którzy będą wiedzieć, kiedy ich pociecha wróciła ze szkoły. Dodatkowo dostęp do dziennika zdarzeń, pozwala sprawdzić, kiedy drzwi były otwierane i zamykane.

Warto mieć świadomość, że to rozwiązanie pozwala także na manualne otwieranie zamka. Gerda Tedee zyskuje dzięki temu na funkcjonalności, ponieważ każdemu może zdarzyć się nie naładować telefonu przed wyjściem. Mając tego świadomość, można zabrać klucz, który umożliwi otwarcie zamka w tradycyjny sposób.

Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

To zależy od potrzeb. Jeżeli w domu korzysta się z rozwiązań smart, to taki zamek będzie nie tylko ciekawym, ale również praktycznym uzupełnieniem. Dzięki możliwości administrowania zamkiem, czy przydzielania dostępu innym osobom, można np. wyjechać na wakacje, zostawiając dom pod opieką rodziny lub znajomych, bez potrzeby zostawiania im kluczy, a jedynie przyznając odpowiedni poziom dostępu. Dzięki temu również wiadomo, kiedy dom lub mieszkanie było odwiedzane, dzięki wspomnianym dziennikowi.

Related posts

Leave a Comment