Mieszkanie na Grzegórzkach – dlaczego warto?

mieszkanie na grzegórzkach

Kraków to jedno z najatrakcyjniejszych polskich miast. Co roku przyciąga do siebie nie tylko miliony turystów, ale również wielu ludzi, którzy chcą na stałe osiedlić się w stolicy województwa Małopolskiego. Do wyboru mają oni sporo ciekawy dzielnic. Jedną z najciekawszych są Grzegórzki. Dlaczego warto kupić tam mieszkanie?

Kultura na wyciągnięcie ręki

Za Grzegórzkami przemawia świetna lokalizacja. W okolicy znajduje się kilka teatrów, opera i liczne muzea. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji jest zabytkowy Pałac Mańkowskich, który przekształcony został w Sąd Administracyjny. Zobaczyć warto również zabytkowy dwór rodziny Potockich. Wspólnie z parkiem tworzy on wspaniały kompleks dworsko-parkowy – całość została wpisana do zabytków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Mieszkańcy dzielnicy chętnie odwiedzają także muzeum Celestat, które jest oddziałem Muzeum Krakowa. To wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć między innymi wystawę Krakowskie Bractwo Kurkowe oraz wystawę Szopek Krakowskich – dostępną w okresie świątecznym.

Na terenie dzielnicy Grzegórzki znaleźć można również przedstawicieli sztuki ulicznej. Są to między innymi. Mozaika Wyspiańskiego czy Mural Rondo Mogilskie. Te kompozycje doskonale wpisują się klimat samej dzielnicy.

Osoby, które uwielbiają spacery mogą udać się w podróż na Stare Miasto. Zajmie to maksymalnie kilkanaście minut, a wieczorna przechadzka w okolicach Rynku Głównego zawsze zapiera dech w piersiach.

Spokój i cisza dla rodzin

Krakowska dzielnica Grzegórzki to również liczne skwery i parki. Najbardziej znany z nich to Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. To doskonałe miejsce na długie spacery i podziwianie wspaniałych okazów roślinnych. A trzeba przyznać, że jest co tam oglądać. Cały ogród ma powierzchnię niemal 10 hektarów. Chętnie wybierają go więc fani sportu, głównie biegacze i rowerzyści.

Z dziećmi można wybrać się również na Bulwary Kurlandzkie, gdzie stworzono plażę miejską. Blisko jest również wypożyczalnia kajaków, co stanowi doskonały pomysł na aktywnie spędzenie kilku wolnych dni lub weekendu. Stamtąd można szybko przenieść się na Bulwary na Dąbiu, gdzie znajduje się plac zabaw Smoczy Skwer – atrakcja uwielbiana przez dzieci.

Dzielnica idealna pod inwestycje

O mieszkania w dzielnicy Grzegórzki chętnie pytają również inwestorzy zarabiający na wynajmie nieruchomości. Świetna lokalizacja sprawia, że okolica ta jest chętnie wybierana przez studentów, rodziny z dziećmi i osoby aktywne zawodowo, których jeszcze nie stać na zakup własnej nieruchomości.

Dodatkowo blisko Starego Miasta powoduje, że w dzielnicy tej rozwija się rynek wynajmu krótkoterminowego. Właściciele nieruchomości zarabiają na przyjeżdżających do Krakowa turystach. A tych jest całkiem sporo. Co roku stolicę Małopolski odwiedza średnio 14 milionów turystów, z czego ponad 3 miliony to turyści zagraniczni.

To ogromny rynek, na który zagląda coraz większa liczba inwestorów. 

Related posts

Leave a Comment