Wiosenne prace renowacyjne na nagrobkach

nagrobek porządki

Kiedy robi się ciepło, słońce jaśniej świeci i przyroda budzi się do życia, chcemy, by nasze otoczenie było czyste i uporządkowane. Zabieramy się za wiosenne porządki, zaczynamy sezon ogrodniczy i myślimy o pracach renowacyjnych przy nagrobkach naszych bliskich.

Można mieć wątpliwości, jak we własnym zakresie przeprowadzić konserwację pomników. Z pomocą przyjdą nam fachowcy z Eko-Blask, firmy z wieloletnią tradycją, zajmującej się czyszczeniem i odnawianiem powierzchni z kamienia naturalnego.

Eko-Blask: pierwsza liga w usługach renowacyjno-budowlanych

Lubelska firma Eko-Blask, działająca w różnych lokalizacjach na terenie naszego kraju, specjalizuje się w czyszczeniu, konserwacji, odnawianiu i zabezpieczaniu powierzchni z kamienia naturalnego. Firma może pochwalić się wieloletnią obecnością na rynku i renomą jednego z najlepszych graczy w swojej branży w Polsce. Eko-Blask w swojej ofercie ma usługi czyszczenia, konserwacji i renowacji grobowców. O tej porze roku warto się tym zainteresować, gdyż warunki atmosferyczne są optymalne do takich prac.

Renowacja pomników cmentarnych – najwyższa jakość usługi i środków

O wyjątkowości oferty Eko-Blask świadczy to, że każda usługa dostosowana jest do indywidualnego zlecenia. Środki czyszczenia, konserwacji, odnawiania i zabezpieczenia zależą od stanu pomnika – stopnia zabrudzenia i zniszczenia, materiału, z którego jest wykonany, i pożądanego rezultatu. Niezależnie od jakości budulca nagrobków, są one zawsze narażone na ostre czynniki atmosferyczne takie, jak deszcze, śniegi, silny wiatr i mocne promieniowanie słoneczne. Warto grobowce odnawiać na bieżąco – uniknie się olbrzymich szkód, które będzie ciężko odwrócić, i których naprawa będzie bardzo kosztowna. W ofercie firmy Eko-Blask znaleźć można czyszczenie nagrobków mechaniczne, chemiczne i odgrzybianie.

Piaskowanie jako przygotowanie do renowacji

Metoda piaskowania, służąca do czyszczenia powierzchni z kamienia świetnie usuwa brud i pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Zabieg jest znakomity jako wstęp do dokładniejszej renowacji pomnika oraz zabezpieczenia go przed niszczącymi elementami. Fachowcy z Eko-Blask wykonują piaskowanie za pomocą urządzeń ciśnieniowych i materiałów, których dostosowuje się indywidualnie do obiektu, na którym praca jest wykonywana. Podobnie ciśnienie – dobiera się je odpowiednio do konkretnego przypadku.

Jeśli chcemy, by piękny, reprezentacyjny grobowiec, który był przecież niemałą inwestycją, zagwarantował nam odpowiednie uczczenie pamięci bliskich, musimy o niego regularnie dbać. Systematyczne prace naprawcze pozwolą nam utrzymać grób w świetnym stanie przez lata. A wiosna to idealny moment na odświeżenie naszego rodzinnego nagrobka.

Related posts

Leave a Comment