Jakie balustrady na balkon?

balustrady-ze-stali-nierdzewnej

Balkony i tarasy, mimo że wielokrotnie zajmują dość duże powierzchnie w budynku, często są traktowane bardzo po macoszemu. Inwestorzy nie przykładają pierwotnie za dużej wagi do ich wykończenia, zostawiając ten proces dopiero na sam koniec budowy. Tymczasem warto rozplanować wygląd balkonu już na wczesnym etapie, ponieważ pozwoli to chociażby zachować jednolitą strukturę wizualną elewacji budynku.

Balustrady ze stali nierdzewnej

Najbardziej popularnym wyborem na wykończenia balkonów są balustrady. W modelach ze stali nierdzewnej, które królują w zdecydowanej większości przypadków, wyróżniają się z kolei te łączone ze szkłem. Balustrada pełni nie tylko funkcję ozdobną i dekoracyjną, która wizualnie odznacza się na budynku, ale przede wszystkim funkcję ochronną. Zabezpiecza przed przypadkowym osunięciem się i upadkiem z dużej wysokości. Z tego powodu balustrady ze stali nierdzewnej (http://www.inoxtom.pl/balustrady-nierdzewne-balkonowe.html) są doskonałym wyborem na każdy typ balkonu i tarasu. Cechując się wysoką wytrzymałością oraz stabilnością, są trwałym zabezpieczeniem, które bez problemu wytrzymuje nawet bardzo skrajne warunki atmosferyczne oraz nacisk wielu kilogramów.

Balustrady łączone ze szkłem

Aby jeszcze bardziej zwiększyć estetyczność całej balustrady, można zastosować szkło (najczęściej mleczne), które doda waloru wizualnego, a przy tym skutecznie odgrodzi balkon i taras przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Szklane wypełnienie może być również przezroczyste; takie modele najczęściej występują na wyższych piętrach i od strony np. ogrodu, gdzie potrzeba dbałości o swoją prywatność jest mniejsza. Oba typy balustrad (http://www.inoxtom.pl/realizacje/104-wroclaw-balustrady-ze-stali-nierdzewnej-laczone-z-balustradami-szklanymi.html) wykorzystują najlepszej jakości stal nierdzewną o bardzo wyśrubowanych parametrach.

Dlaczego stal a nie aluminium?

Za wykończeniem balkonów balustradami wykonanymi ze stali nierdzewnej a nie np. z aluminium czy innych materiałów świadczy kilka głównych argumentów:

– są o wiele bardziej wytrzymałe a przez to długowieczne

– łatwiej utrzymać je w czystości bez konieczności stosowania drogich środków czyszczących

– prezentują się o wiele estetyczniej od innych metali i materiałów

– występują w różnych formach i kształtach, więc można je dopasować do indywidualnego projektu każdego klienta

– cechują się bardzo eleganckim, nowoczesnym zdobnictwem

Samodzielny montaż balustrad

Coraz częściej możliwe jest też zamówienie balustrad balkonowych w modelu systemowym, a więc do samodzielnego montażu. Takie rozwiązania cenione są przez klientów, którzy np. wykańczają dom samemu i chcą ograniczać wydatki związane z tym przedsięwzięciem. Do każdego typu balustrad producent zawsze wysyła czytelną instrukcję, dlaczego proces montażu nie powinien sprawić większych problemów.

Related posts

Leave a Comment