Czy można wynająć koparkę bez jej operatora?

wynajem-koparki-bez-operatora

Plac budowy zawsze pełen jest maszyn i sprzętów ułatwiających realizację całej inwestycji. Czasy, w których jednym narzędziem wykonywało się kilka różnych zadań, minęły już dawno, dlatego dzisiaj praktycznie każdy proces budowlany (kopanie fundamentów, zalewanie, frezowanie, ubijanie gruntu, cięcie, wiercenie, szlifowanie, gładzenie itd.) ma już swoje własne dedykowane narzędzia, urządzenia i maszyny. Zdecydowaną większość z nich można obsługiwać bez żadnego przeszkolenia czy fachowej wiedzy. Są jednak takie sprzęty i pojazdy, których użytkowanie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności. To chociażby koparka kołowa, która przydaje się zwłaszcza na początkowym etapie każdej budowy.

Nie zawsze jednak ma się możliwość wynajęcia koparki wraz z jej profesjonalnym operatorem

Czasami nawet świadomie się z tego rezygnuje, aby ograniczyć koszty ponoszone w tym celu, a obsługą maszyny zajmujemy się sami. Trzeba więc być świadomym, że wynajem koparki bez operatora Kraków nie jest zjawiskiem nowym i mało znanym w środowisku budowlanym. Wydaje się wręcz, że jest zupełnie przeciwnie i z takiej opcji korzysta coraz więcej osób, w tym same firmy budowlane. Wolą one zainwestować w szkolenie własnego pracownika do obsługi koparki niż za każdym razem wynajmować operatora z zewnętrznej firmy. Obniżenie kosztów nie jest jednak jedyną zaletą takiego rozwiązania. Drugim atutem jest zwiększona dyspozycyjność w korzystaniu z koparki. Nie jest się uzależnionym czasowo od godzin pracy operatora, ale można używać sprzętu w sposób w pełni elastyczny i wedle własnych potrzeb o dowolnej porze.

Sytuację ułatwia fakt, że koparka gąsienicowa jest stosunkowo prosta w obsłudze i nie ma skomplikowanych układów sterowniczych

Jej panel sterowania nie należy do zbytnio rozbudowanych, dlatego jej operowaniem może zajmować się każdy przeszkolony pracownik. Trzeba oczywiście tylko pamiętać, że mimo wszystko nadal jest to maszyna budowlana o dużej mocy, dlatego używanie jej wymaga odpowiednie precyzji oraz wyczucia, które nie wszyscy posiadają.

Related posts

Leave a Comment