Klucz Master – gdy pęk Twoich kluczy jest zbyt duży

klucze

Duża ilość kluczy do różnych miejsc, to zawsze problem. Można go rozwiązać przy pomocy rozwiązania, jakim jest klucz master. Odpowiednio stworzony system wkładek pozwala pozbyć się kłopotu z pękiem kluczy, który wypycha kieszenie lub krząta się po torebce.

Dlaczego warto zdecydować się na klucz master?

Posiadanie większej ilości kluczy jest uciążliwe. Jest to niewygodne, ponieważ każdorazowo trzeba szukać odpowiedniego klucza. Wykorzystując klucz master można ograniczyć niezbędną ilość kluczy do zaledwie jednego!

Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu klucza generalnego, posiadacz może cieszyć się możliwością otwierania zamków, które wchodzą w system jednego klucza. Tak oto można jednym kluczem otworzyć dom, garaż, furtkę, bramę wjazdową, szuflady z zamkiem, itp.

Należy pamiętać, że dostęp do takiego klucza lub kluczy powinny mieć tylko właściwe osoby.

Zalety posiadania klucza master

Pierwszą niewątpliwą zaletą jest wygoda użytkowania tego rozwiązania. Używając zaledwie jednego klucza do wielu zamków, nie ma potrzeby noszenia przy sobie kilku, a nawet kilkunastu kluczy.

Drugim atutem jest możliwość ich wykorzystania w miejscach, gdzie w razie zaistnienia konieczności, klucz master usprawnia ewakuację z budynku. Zastosowanie tego rozwiązania w drzwiach znajdujących nie na drodze ewakuacyjnej pozwala odpowiednim osobom, na otworzenie wszystkich po kolei, przy użyciu jednego klucza, co pozwala skrócić czas potrzebny na opuszczenie budynku.

Kolejną niewątpliwą zaletą jest łatwiejsze administrowanie kluczami. Taka firma jak MASTERKEY z Poznania, która realizuje systemy master key, przy wykorzystaniu produktów z kluczami przestrzennymi i ochroną patentową, uniemożliwia nieautoryzowane dorabianie kluczy. Oznacza to, że łatwiej jest upilnować ilość kluczy, która aktualnie znajduje się w obiegu.

Gdzie warto zastosować klucz master?

Zapewne pierwszą myślą jest: w domu lub mieszkaniu. I takie rozwiązanie rzeczywiście może się tam sprawdzić. W przypadku domu, mnogość kluczy jest czymś naturalnym. Z kolei w przypadku mieszkania możemy posiadać klucze mieszkania, pokoju, piwnicy czy innych pomieszczeń, które chronimy przed wejściem osób nieproszonych.

Klucz master można zastosować również w firmie, gdzie określone pomieszczenia i np. wspomniane kłódki, mogą być otwierane przez konkretne osoby. Pozwala to także na jasne określenie dostępu do poszczególnych miejsc w budynku, dla konkretnych osób.

Rozwiązanie to jest zarówno praktyczne jak i wygodne dla użytkownika. Można w ten sposób pozbyć się wielu kluczy, które można zastąpić zaledwie jednym.

Related posts

Leave a Comment