Czujki alarmowe do zabezpieczenia budynku

czujki alarmowe

Zabezpieczenie mienia jest ważne dla każdego mieszkańca lub posiadacza budynku. Niezależnie czy jest to dom, mieszkanie, czy firma, wykorzystanie odpowiedniego rodzaju zabezpieczeń, może pozwolić na przerwanie próby włamania lub zniechęcenie ewentualnego złodzieja, przed dokonaniem wtargnięcia do budynku.

Do czego służą czujki alarmowe?

Zadaniem tego urządzenia jest w momencie uruchomienia czujki, przesłanie informacji o tym fakcie do centrali alarmowej. W zależności od rozwiązania na jakie zdecyduje się posiadacz alarmu, wzbudzona czujka, a następnie system alarmowy może włączyć alarm dźwiękowy, świetlny, czy zawiadomić firmę zajmującą się ochroną mienia (jeżeli ktoś z takich usług korzysta).

Kompletność systemu, tj. wykorzystanie różnych czujek, pomoże zwiększyć poziom detekcji niechcianych gości. Czujki alarmowe Bosch, które można znaleźć w ofercie sklepów, jak np. DTS SYSTEM, mogą w tym pomóc.

Czujki i ich zastosowanie

Jak wspomniane zostało wcześniej, czujki alarmowe różnią się, w zależności od swojego przeznaczenia. Mogą być to czujki przejścia, sejsmiczne, wstrząsowe, czy zbicia szkła.

  • Czujki przejścia wysyłają strumień podczerwieni, który w momencie przerwania, przesyła sygnał do centrali z informacją, że ktoś właśnie przekroczył obszar jej działania.
  • Czujki sejsmiczne mają za zadanie wykrywać wibracje (i towarzyszącą im częstotliwość), które są charakterystyczne dla prób włamaniowych. 
  • Czujki wstrząsu z kolei reagują na próby siłowe wtargnięcia do budynku, np. poprzez manipulację przy ramie okiennej.
  • Czujka zbicia szyby jak sama nazwa wskazuje, uruchomi się w momencie uszkodzenia szkła znajdującego się np. w oknie.

W zależności od potrzeb, czujki alarmowe Bosch można dobrać pod indywidualne preferencje, co do  komplementarności zabezpieczeń. W przypadku problemu z doborem odpowiednich rozwiązań, można poprosić o pomoc dział obsługi klienta sklepu, w którym będzie dokonywany zakup. Niezależnie od tego, czy będą to czujki alarmowe Bosch, czy innego producenta, ważne by cały system działał sprawnie i wykorzystywał pełny potencjał swoich możliwości.

Dobór czujek alarmowych

Dobór czujek powinien być spersonalizowany, do miejsca w którym będą one użyte. Inne potrzeby może przejawiać zabezpieczenie domu jednorodzinnego, a inne dużej fabryki. Warto przed skompletowaniem zamówienia, skontaktować się ze specjalistą lub doradcą klienta w sklepie, by wybrać najlepsze rozwiązanie do danego budynku czy pomieszczeń.

Wybierając odpowiednie czujki alarmowe Bosch, i dbając o ich prawidłowe rozmieszczenie oraz ustawienie, a następnie połączenie ich z dobrą centralą alarmową, pozwoli na możliwość podjęcia odpowiedniej reakcji, w odpowiednim czasie.

Related posts

Leave a Comment