Dekoracje, które szybko odmienią wnętrze domu

dekoracje

Nowy rok oznacza zmianę w trendach aranżacyjnych. Do głosu dojdą nowe rozwiązania zarówno w rozplanowaniu pomieszczeń, jak i ich urządzaniu. Stałe zmiany w trendach wnętrzarskich wymagałyby, aby co roku przeprowadzać remont. Jest to jednak nie tylko kosztowne, ale i czasochłonne. Jak zatem sprawić, aby mimo braku remontu dom wyglądał modnie i elegancko? Okazuje się, że sposób jest prostszy, niż się wydaje! Wystarczy postawić na odpowiednie dodatki. Jakie będą na topie w 2021 roku?

Jak szybko i tanio odmienić domowe wnętrze?

Zmiany, których dokonuje się w aranżacji mieszkania, nie muszą wiązać się ani z remontem, ani z dużym wydatkiem. Jeśli chce się odmienić wygląd domowego pomieszczenia, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Już za kilka złotych kupić można stylowe dodatki, które pozwolą odświeżyć wnętrze czy nadać mu zupełnie innego klimatu i charakteru.  Aby jednak można było szybko odmieniać pomieszczenia za pomocą dodatków, trzeba postawić na meble w stylu klasycznym, uniwersalnym. Do nich pasować będą dekoracje w różnym stylu i w różnej kolorystyce. Warto też pamiętać, że dekoracje do domu trzeba wprowadzać, stosując się do kilku podstawowych zasad. Pozwolą one na stworzenie harmonijnego pomieszczenia.

Wprowadzając ozdobne dodatki, dobrze jest zachować spójność. Dekoracje do domu powinny być utrzymane w jednym stylu lub spójnej kolorystyce. Unikać należy stawiania przypadkowych ozdób, których nic ze sobą nie łączy. Należy tu zaznaczyć, że łączyć można dekoracje z różnych stylów np. nowoczesnego i klasycznego – trzeba to jednak robić w sposób przemyślany, a za podstawę postawić sobie harmonijność pomieszczenia. Kolejna zasada mówi o tym, aby do wnętrz zapraszać jedynie przemyślane dodatki takie, które będą miały charakter praktyczny i funkcjonalny. Zbyt duża ilość dekoracji sprawi, że wnętrze będzie wydawało się mniejsze, bardziej zagracone.

Modne dodatki do każdego wnętrza

Bez względu na aktualne trendy w dekorowaniu są takie dodatki, które nigdy nie wyjdą z mody. Sprawdzą się one w każdym wnętrzu, a odpowiednio dobrane i zestawione pomogą szybko i tanio odświeżyć pomieszczenia. Za takie dekoracje do domu uważa się, chociażby doniczki i osłonki. Jeśli ma się w domu kwiaty lub hoduje zioła, warto zwrócić uwagę czym one stoją. W tym roku modne będą osłonki inspirowane naturą, czyli wykonane z materiałów takich jak rattan, a także utrzymane w odcieniach brązu, beżu, szarości, żółci, pomarańczy.

Kolejny dodatek, który idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu to lustro. W 2021 roku projektanci polecają szklane tafle utrzymane w stylu art. deco. Powieszone na ścianie lub o nią oparte, w eleganckich ramach powiększą optycznie wnętrze i zupełnie odmienią charakter. W stylistykę art. deco wpisuj się też świeczniki, czyli jedna z najważniejszych domowych dekoracji. Ustawione na kominku lub komodzie same w sobie będą piękną dekoracją. Jeszcze lepszy efekt osiągnie się, uzupełniając je o długie świece. Światło do pomieszczenia wprowadzić można również za pomocą lampionów i latarenek. Dodadzą one przytulności i klimatu hygge. W 2021 roku najmodniejsze będą te wykonane z naturalnego drewna, a także z delikatnego drucika.

Related posts

Leave a Comment