Jaki rodzaj oświetlenia warto wybrać do łazienki?

oświetlenie do łazienki

Łazienka jest ważnym elementem naszego domu – to właśnie ją każdy z domowników odwiedza kilka razy dziennie. Warto dołożyć starań, by było to miejsce nie tylko atrakcyjne, ale też funkcjonalne. Kluczowym elementem może być odpowiednio dobrane oświetlenie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas planowania tego elementu naszej łazienki.

Jakie oświetlenie jest dobre do łazienki?

Łazienka jest miejscem, w którym wykonujemy różne codzienne czynności – bierzemy w niej prysznic, malujemy się, golimy, czy też układamy włosy. Zazwyczaj jest to miejsce pozbawione okna, dlatego też światło powinno być dobrze przemyślane, by oświetliło całe jej wnętrze. Już na etapie projektowania tego pomieszczenia dobrze jest pomyśleć o rozmieszczeniu lamp. Lampy sufitowe, których szeroki wybór znajdziemy na stronie sklepu Elampki.pl, należy umieścić w taki sposób, by oświetlały całą łazienkę. Miejsca, które potrzebują dodatkowego źródła światła to m.in. lusterko, prysznic oraz umywalka. W tych miejscach światło powinno być intensywniejsze, by kobiety mogły wykonać staranny makijaż, a mężczyźni się ogolić. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup lustra łazienkowego od razu z oświetleniem. W innym przypadku sprawdzić się mogą kinkiety lub halogeny przystosowane do montowania w łazienkach. 

Lampa sufitowa w łazience

Główne światło w naszej łazience stanowić może żyrandol łazienkowy lub też plafon. Jest to lampa, która może naprawdę pięknie się prezentować. W sklepach, takich jak Elampki.pl, znaleźć można mnóstwo rodzajów plafonów łazienkowych, które można dopasować do każdego wnętrza i jego stylu. Dobrym wyborem jest oświetlenie łazienkowe z zastosowaniem technologii LED, gdyż mamy możliwość doboru potrzebnej barwy światła. Wybierać możemy spośród barwy ciepłej, zimnej oraz neutralnej. Wybór uzależniony jest wyłącznie od naszych potrzeb i preferencji. 

W wielu domach i mieszkaniach łazienki są całkiem pokaźnych rozmiarów. Coraz częściej łazienka jest łączona z toaletą. Wtedy też dobrze jest pomyśleć o dodatkowym źródle światła, gdyż jedno może nie być wystarczające do oświetlenia całego pomieszczenia. Potrzebne może być dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu będą podświetlone miejsca, które tego wymagają. Ważne, by dodatkowa lampa, była dopasowana stylem i wyglądem do pozostałych. Dobrym wyborem będą mniejsze, łazienkowe żyrandole, jeżeli to właśnie żyrandol stanowi główne oświetlenie lub też dodatkowy, mniejszy plafon, gdy to on jest główną lampą w łazience. 

Related posts

Leave a Comment