Urządzamy nowe mieszkanie w stanie deweloperskim – od czego zacząć?

ursus mieszkanie deweloper

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim daje możliwość aranżacji i urządzenia wnętrza od podstaw. Jest to jednocześnie ogromną zaletą nowych mieszkań, jak i sporym wyzwaniem dla właściciela. Od czego zacząć oraz jak mądrze wykończyć i urządzić mieszkanie w stanie deweloperskim?

Mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się ogromną popularnością na rynku nieruchomości. Nic dziwnego, że ciągle ich przybywa. Przykładem dzielnicy wyjątkowo intensywnego budownictwa jest warszawski Ursus. Duża ilość dostępnych metraży i układów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co to jest stan deweloperski i od czego zacząć urządzanie kupionego mieszkania?

Stan deweloperski – co to jest? 

Stan deweloperski oznacza, że mieszkanie wymaga ostatniego etapu wykończenia. Zazwyczaj w takim lokalu znajdziesz już wylewkę betonową na podłogach oraz przygotowane do malowania ściany, który najczęściej pokryte są już gruntem oraz jedną warstwą białej farby. W mieszkaniu zazwyczaj zamontowane są już okna, a także drzwi wejściowe. Rozprowadzone są również podstawowe instalacje, takie jak wodno-kanalizacyjna, elektryczna, grzewcza oraz wentylacyjna. Dalszy proces wykańczania i urządzania należy już do Ciebie.

Zaczynamy wykańczanie

Planując wykończenie mieszkania warto zacząć od zrobienia projektu. Być może Twoje wymarzone wnętrze będzie wymagało zmiany układu gniazdek i punktów elektrycznych, dodatkowych ścianek działowych, podwieszanych sufitów lub innego rozmieszczenia oświetlenia. To od tych prac powinieneś zacząć, aby potem nie tracić czasu i materiału na wprowadzanie poprawek post factum.

Kolejnym etapem jest wybór podłogi. Pamiętaj o zasadzie, że płytki kładzie się przed parkietami i podłogą drewnianą. Panele można natomiast łatwo dociąć i dostosować do rozmiaru podłoża. Najlepiej zacząć więc od położenia płytek w na podłodze i ścianach podłogi oraz kuchni. Następnie pora pomyśleć o montażu ościeżnic i osadzeniu w nich drzwi wewnętrznych.

Następnym krokiem jest aranżacja ścian. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na farbę czy kładzenie tapety, zawsze pamiętaj o tym, że należy zacząć od pomalowania sufitu oraz zabezpieczenia podłogi. Nawet łatwo zmywalne farby potrafią być nie lada wyzwaniem podczas czyszczenia, a przecież nie chcesz traktować swojej nowej podłogi rozpuszczalnikiem.

Pora na przyjemności

Gdy podłogi i ściany są już gotowe pora na instalację i montaż urządzeń sanitarnych w łazience oraz mebli i AGD w kuchni. Na tym etapie możesz już właściwie zamieszkać w mieszkaniu i cieszyć się możliwością spokojnej aranżacji wnętrza na miejscu. Szczególnie że ten ostatni etap to już prawdziwa przyjemność. Zakup mebli, dodatków oraz sprzętu RTV na pewno dostarczy Ci wielu przyjemnych dylematów oraz radości z kształtowania Twojego własnego mieszkania.

Rynek pierwotny w Ursusie cechuje się dużą ilością dostępnych mieszkań w stanie deweloperskim o szerokim wyborze metrażu oraz układu pomieszczeń. Rozwojowy charakter dzielnicy sprawia, że nowych inwestycji ciągle przybywa, podobnie jak chętnych osób do zakupu mieszkania w Ursusie.

Related posts

Leave a Comment