Wynajem mieszkania studentom – jak się do niego przygotować?

wynajem mieszkania studentom

Młode osoby przyjeżdżające do innego miasta na studia to sprawdzona baza najemców mieszkań. Jak jednak powinno wyglądać przygotowanie lokalu do wynajęcia studentom? Oto kilka wskazówek.

Mieszkanie dla studentów

Zacznijmy od tego, że nie każde mieszkanie zostanie przez studentów chętnie wynajęte, gdyż jest to grupa o specyficznych potrzebach. Na pewno bardzo istotne jest dobre skomunikowanie okolicy z centrum miasta i kampusem szkoły wyższej, a także bliskie sąsiedztwo sklepów i punktów usługowych.

Warto też pamiętać, że młode osoby dysponują z reguły ograniczonym budżetem, dlatego lokale o bardzo wysokim standardzie i równie wysokich opłatach pozostają najczęściej poza ich zasięgiem. Zdarzają się tu oczywiście wyjątki, ale jeśli chcesz wynajmować swoją nieruchomość właśnie studentom, to raczej nie powinieneś na nie liczyć.

Kolejną istotną kwestią jest rozkład pomieszczeń. Ludzie w wieku 19–24 lat zwykle wynajmują mieszkanie wspólnie z innymi i chcieliby, aby każdy z lokatorów miał do dyspozycji odrębny, nieprzechodni pokój.

Odpowiednie przygotowanie

Mieszkanie przeznaczone na wynajem najlepiej zacząć przygotowywać już na etapie wykończenia, wybierając wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości materiały, a także praktyczne i uniwersalne kolory. Kolejny krok to funkcjonalne wyposażenie – studenci raczej nie wprowadzają się z własnym kompletem mebli. Poza meblami w lokalu nie może zabraknąć sprzętów AGD: pralki, suszarki, lodówki, kuchenki czy podstawowych akcesoriów kuchennych.

Lokal gotowy, chętni do najmu czekają – ale to jednak nie koniec. Po podpisaniu umowy, zanim przekażesz nowym lokatorom klucze, koniecznie sporządź protokół zdawczo-odbiorczy, dokumentujący jak najdokładniej stan przekazywanego mieszkania (warto też zrobić zdjęcia). Będzie to punkt odniesienia na wypadek ewentualnych zniszczeń.

Jeśli chcesz zainwestować w mieszkanie na wynajem w mieście akademickim, koniecznie zapoznaj się z ofertą dewelopera eurostyl.com.pl, którego inwestycje są zlokalizowane m.in. w Gdyni i Gdańsku.

Related posts

Leave a Comment