Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie

mieszkania w warszawie

Spośród ofert mieszkań na sprzedaż zlokalizowanych w stolicy naszego kraju trudno wybrać tę idealną, zwłaszcza, że niemal każda dzielnica tego miasta posiada wiele walorów estetycznych oraz praktycznych. Dziś podpowiemy, gdzie warto rozglądać się za mieszkaniami w Warszawie.

Dzielnice Warszawy

Obecnie Warszawa jest podzielona na 18 dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Większość urzędów znajduje się w Śródmieściu, podobnie jak różnego rodzaju ośrodki kulturalno-rekreacyjne. Znajdziemy tu teatry, muzea, galerie czy kina. 

Bogate dzielnice Warszawy

Jeśli szukamy w Warszawie miejsc luksusowych, o bogatej historii i wielopokoleniowej tradycji, zdecydowanie warto szukać mieszkań w Śródmieściu oraz Białołęce, które uznawane są za najbogatsze dzielnice miasta. To idealna lokalizacja dla osób, które marzą o tym, aby zamieszkać w ekskluzywnych mieszkaniach umiejscowionych w zabytkowych budynkach. W grupie najbardziej luksusowych dzielnic Warszawy znajdziemy także Mokotów, który uważa się za najbardziej prestiżową lokalizację w całej stolicy.  W jej krajobrazie dominuje zabudowa zabytkowa, aczkolwiek znaleźć tam można stosunkowo nowe inwestycje mieszkaniowe. Co ciekawe, na Mokotowie mieszkają głównie osoby w starszym wieku. Ceny mieszkań w tej dzielnicy są jednymi z najwyższych w Warszawie, co zniechęca do inwestycji osoby młode. Czwartą dzielnicą określoną mianem luksusowej, jest Wola, która z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością, jeśli chodzi o inwestycje. 

Warto również zwrócić uwagę na kolejną dzielnicę, jaką jest Ursynów. Ten pełen zieleni obszar jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla osób aktywnych, ale również tych, które szukają miejsca  dobrze skomunikowanego, o rozwiniętej infrastrukturze rekreacyjnej. Ursynów posiada bowiem stację metra, otwarte przestrzenie i zieleń, a także wiele obiektów sportowych, w tym baseny, siłownie, boiska sportowe oraz ścieżki rowerowe. 

Bezpieczne dzielnice Warszawy

Wiele osób, szczególnie tych posiadających dzieci lub je planujących, przy wyborze lokalizacji mieszkania w Warszawie, kieruje się przede wszystkim względami bezpieczeństwa.  W tej kategorii na pierwszym miejscu znajduje się Wilanów.  Tam bowiem można znaleźć mieszkania  w nowoczesnej zabudowie na osiedlach strzeżonych,  z pełnym monitoringiem. Zaletą Wilanowa jest również bardzo dobra komunikacja z pozostałą częścią miasta, a także stale rosnąca liczba obiektów kulturalnych.Na drugim miejscu pod względem bezpieczeństwa plasuje się Ursynów, na którym notuje się stosunkowo niski odsetek przestępstw. Ursynów  cechuje się bliskością sklepów, jest przyjazny dzieciom  oraz osobom niepełnosprawnym. Do innych bezpiecznych dzielnic w Warszawie możemy zaliczyć Wesołą, Bielany oraz Żolibórz.

Jak kupić mieszkanie w Warszawie

Różnorodność oferty mieszkaniowej w Warszawie sprawia, że trudno jest wybrać zarówno lokalizację, jak i konkretne lokum. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak kupić mieszkanie w Warszawie, aby spełniało ono wszelkie nasze oczekiwania, warto zasięgnąć pomocy, na przykład doświadczonego specjalisty do spraw nieruchomości, który pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Related posts

Leave a Comment