Gdzie zastosować panele akustyczne?

panele akustyczne 2

Niezależnie od tego, czy chcesz ograniczyć przenoszenie dźwięku, zredukować hałas otoczenia i czas pogłosu, ważne jest, aby określić lokalizację paneli akustycznych, aby uzyskać najlepszą wydajność. Znalezienie idealnego położenia zależy od kilku czynników, w tym

– rodzaj pokoju,

– aktywność przestrzeni,

– istniejące meble i

– materiały w przestrzeni (np. szkło, plastik, drewno).

W tym miejscu podzielimy się przede wszystkim ogólnymi radami, gdzie należy zastosować panele akustyczne. W celu uzyskania szczegółowych zaleceń i symulacji zalecamy skontaktowanie się ze specjalistą z branży paneli akustycznej. Ogólnie możemy zdefiniować kilka wskazówek dotyczących układania paneli akustycznych. Pierwszy krok polega na zadaniu sobie pytania: jaka jest wielkość tej przestrzeni? Masz do czynienia z małą czy dużą przestrzenią?

W mniejszych pomieszczeniach, na przykład salach konferencyjnych, wyznaczonych obszarach ostrości i prywatnych biurach, fale dźwiękowe zwykle najpierw odbijają się od ścian. Czemu? Zwykle są to twarde powierzchnie najbliżej źródła dźwięku. W związku z tym powinieneś rozważyć zastosowanie ściennych paneli akustycznych. Pomogą one w pochłanianiu dźwięku, zmniejszając liczbę fal wysyłanych z powrotem do pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się również absorbery akustyczne z wełny mineralnej.

W większych pomieszczeniach i dużych przestrzeniach fale dźwiękowe zachowują się inaczej.

Energia dźwięku rozchodzi się w każdej przestrzeni, ale w większych przestrzeniach mniej energii dźwięku odbija się z powrotem do pomieszczenia, ponieważ oryginalny dźwięk czasami gaśnie, zanim dotrze nawet do twardego elementu. Jednak często fale dźwiękowe uderzają w twardą powierzchnię, zanim padną martwe – zwykle jest to częściej sufit niż ściany. W takich przypadkach poziome panele akustyczne podwieszane do sufitu mogą znacznie poprawić dźwięk w pomieszczeniu. Panele poziome zawieszone pod sufitem pochłaniają niepożądane fale dźwiękowe. Aby poprawić parametry akustyczne, montuj panele na różnych wysokościach zawieszenia. Kieszenie powietrzne między panelami będą wychwytywać fale dźwiękowe, zapobiegając ich dalszemu przemieszczaniu się w przestrzeniach z wysokim sufitem.

Related posts

Leave a Comment