Urządzasz sypialnię? Nie zapomnij o narzutach!

narzuty na łóżko

Sypialnia to bardzo prywatne pomieszczenie. Urządzamy ją tak, byśmy czuli się w niej wspaniale i co więcej łatwo było nam w niej odpoczywać. Jeśli więc nie masz pomysłu, jak urządzić sypialnię – koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł.

Łóżko to podstawa

W naszej sypialni koniecznie musi znaleźć się piękne i komfortowe łóżko. Obecnie mamy ich tak duży wybór, że możemy pozwolić sobie na pełną dowolność. Może nas jedynie ograniczać wyobraźnia bądź budżet. Ceny nowoczesnych łóżek sięgać mogą nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Pamiętaj o eleganckiej narzucie

Elegancka narzuta pasująca kolorystycznie do wnętrza, nadaje mu niesamowitego uroku. Poza wyglądem, narzuta na łóżko spełnia inne, bardziej praktyczne funkcje. Przede wszystkim zakrywa pościel oraz chroni ją przed zabrudzeniami i kurzem.

Jak wybrać idealną narzutę?

W pierwszej kolejności powinniśmy dokonać odpowiednich pomiarów łóżka. Musimy zmierzyć jego długość, szerokość oraz wysokość od podłogi. Pozwoli to nam na wybór odpowiedniego rozmiaru narzuty. Zwykle najmniejszy rozmiar narzuty to 150x200cm, a największy to 220x240cm.

W następnej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania. Idealna narzuta to taka, która jest miękka i przyjemna w dotyku oraz łatwa do wyprania. Doskonałym przykładem są narzuty wykonane z mikrowłókna, jakie możemy znaleźć w sklepie podkolderka.pl.

Kiedy już wiemy, jak duża powinna być nasza narzuta oraz jesteśmy pewni co do jakości materiałów jej wykonania – pozostaje nam jedynie wybór kolorystyki. Narzuta powinna pasować swoim wyglądem do stylu wnętrza sypialni. Zwróćmy uwagę m.in. na kolor ścian, mebli oraz dywanu lub wykładziny. Jeśli boimy się eksperymentować z kolorami, możemy sięgnąć po bardziej uniwersalne rozwiązania i postawić na biel lub szarość. Te dwa warianty kolorystyczne pasują niemalże do każdego wnętrza. Z całą pewnością sprawdzą się również i w Twojej sypialni.

Related posts

Leave a Comment