Sprawdź jak wybrać blaty stołowe pasujące do charakteru całego wnętrza!

Gdy mowa o blatach stołowych, to zazwyczaj pierwszym skojarzeniem są blaty stołów jadalnianych, stolików kawowych czy blaty pomocnicze. Tymczasem blaty stołowe to tak naprawdę o wiele więcej. Takie blaty, wykonywane na specjalne zamówienie z najróżniejszych materiałów oraz w wielu różnych kształtach z powodzeniem mogą spełniać swoje funkcje w restauracjach, wnętrzach budynków publicznych, na wystawach, a także w biurkach, stołach kuchennych czy w warsztacie. 

Ze względu na taką mnogość przeznaczenia blatów stołowych, czasem ciężko jest znaleźć kompletny mebel składający się z odpowiadającej nam podstawy i blatu stołowego. W takim przypadku, warto wykonać meble na indywidualne zamówienie. Firma, której zlecimy wykonanie dla nas blatu stołowego zadba o najwyższą jakość wykonania i zrobi wszystko, aby spełnić nasze oczekiwania. Jeżeli dość masz już gotowych i powtarzalnych mebli z sieciówek, czytaj dalej i dowiedz się jak wybrać blaty stołowe, które pięknie komponują się w charakter wnętrza i posłużą Tobie przez długie lata! 

Blaty stołowe – jak wybrać?

Przy wyborze blatów stołowych należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, zacznijmy od samej budowy blatów do stołów. Ten niezwykle ważny komponent każdego stołu składa się z rdzenia oraz obrzeża i otaczającego go od wierzchu od spodu laminatu i kontr laminatu. Blat ponadto może posiadać różne krawędzie. W nowoczesnym wzornictwie najczęściej stosuje się krawędzie proste, ale można spotkać też krawędź podciętą oraz okrągłą. 

Do tego blaty do stołów mogą być wykonane z najróżniejszych komponentów. Popularne jest ostatnio stosowanie litego drewna, a także wykończenia marmurowego, ze szkła lub metalu. Jednym z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych cenowo rozwiązań stosowanych w blatach do stołu są laminaty HPL, które występują w wielu różnych kolorach i stylach wykończenia. Tutaj prym wiodą kolory czarny, biały, szary, odwzorowanie marmuru oraz różne materiały drewnopodobne w wielu odcieniach – ciepłych i zimnych.

Wykonując blaty stołowe na indywidualne zamówienie, przed omówieniem naszego projektu, warto zastanowić się nad tym jaki ma być kształt blatu: okrągły czy prostokątny, jak ciężki blat chcemy finalnie otrzymać oraz w jaką estetykę i styl całego mieszkania ma wpisać się nasz nowy mebel. W stylu skandynawskim dobrze sprawdzą się blaty stołowe stołów delikatne, lekkie, wykonane z laminatu drewnopodobnego o jasnym odcieniu lub całkowicie białego. W przypadku stylu industrialnego warto postawić na masywny, solidny blat z litego drewna bądź wybrać nieco tańsze blaty stołowe z laminatu HPL drewnopodobnego w ciemnym odcieniu. 

Najważniejsze, żeby wybrane przez nas blaty stołowe harmonizowały z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia i tworzyły spójną całość. No chyba, że zależy nam na tym, aby nowy stół znacząco wyróżniał się i dominował w danym wnętrzu. Takie rozwiązanie też ostatnio jest bardzo modne! 

Nie musisz już wybierać gotowych, powtarzalnych i mało oryginalnych mebli z popularnych sieciówek! Jeżeli marzy Ci się mebel ponadczasowy, który będzie Cię zachwycał designem i jakością wykonania każdego dnia, postaw na meble wykonane na indywidualne zamówienie. Dobierz wymarzone blaty stołowe do pasujących podstaw i ciesz się prawdziwie oryginalnym i niepowtarzalnym rozwiązaniem w Twoim wnętrzu. Zaufaj sprawdzonemu porducentowi blatów stołowych: https://mebella.pl/kategoria-produktu/stoly-do-kawiarni/blaty-do-stolow/  i zapoznaj się z pełną ofertą. Dowiedz się jak przebiega proces omówienia projektu oraz przygotowania blatów stołowych na indywidualne zamówienie. Sprawdź jak w łatwy sposób możesz nadać swojemu wnętrzu unikalnego charakteru dzięki dobrze dobranym blatom stołowym i podstawom. Ciesz się nowym biurkiem, stołem jadalnianym, stołem kuchennym, bądź blatem roboczym już teraz!

Related posts

Leave a Comment