Modne kolory ścian – trendy na 2020 rok!

Wielkimi krokami zbliża się lato, czyli doskonały czas na remont, rozpoczęcie budowy czy chociażby odświeżenie swojego domu, czy też mieszkania. Jeśli masz w planach przynajmniej jedną z wymienionych rzeczy, zapoznaj się z tym, jakie kolory ścian będą modne w najbliższym czasie. 

Co zaproponują producenci farb w 2020 roku?

Przełom roku to czas, w którym projektanci oraz producenci farb z całego świata przedstawiają swoje palety odcieni na kolejny sezon. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ większość światowych liderów na rynku farb wskazała już najmodniejsze kolory, które ich zdaniem będą królować przez najbliższe 12 miesięcy. Co można znaleźć w ich propozycjach?

Przede wszystkim względną zgodność. Branżowi liderzy jednogłośnie podpisują się pod pięknym kolorem roku Instytut PantoneClassical Blue. Poza tym są raczej zgodni co do tego, że nadchodzący rok będzie raczej odchodził od mocno jaskrawych, kolorowych farb. Królować będzie stonowana elegancja, która w prosty sposób przekłada się na praktyczność zastosowania we wnętrzach. Barwy tego sezonu muszą nie tylko doskonale wyglądać, ale również sprawdzać się w wielu pomieszczeniach. 

Jakie kolory będą modne w nowym roku?

Początek nowej dekady w dziedzinie aranżacji wnętrz upłynie pod znakiem fascynacji ciemnym granatem i zielenią oraz dopasowaniem do nich łagodnych, stonowanych kolorów. Do salonów, sypialni oraz kuchni trafiać będą odcienie butelkowej zieleni, granatu, a także różu. Na które kolory warto jeszcze zwrócić uwagę?

Sporą popularnością cieszyć się będą również klasyczne kolory farb, jak biel, szarość, czy też odcienie pastelowe. Projektanci wskazują na ponadczasowe kolory farb, które od lat nie wychodzą z mody. Co ważniejsze, każdy z tych kolorów możesz stosować w wielu rodzajach pomieszczeń – od kuchni, aż po pokój dziecka. 

Wnętrza pod znakiem Classical Blue

Projektanci wnętrz zwracają również uwagę na kolory bardziej żywe. Zaliczyć do nich można między innymi błękit, głęboką czerwień oraz ciemny granat. To właśnie ta ostatnia propozycja została uznana przez Instytut Pantone kolorem roku 2020, czyli sławny już Classical Blue. Jego barwa świetnie wpisuje się w estetykę vintage oraz coraz popularniejszy styl rustykalny. Stanowi również dobry dodatek do romantycznych aranżacji, więc ciemny granat doskonale sprawdzi się do pomalowania np. jednej ściany w sypialni.

Które kolory wytypowali najwięksi producenci farb?

Żeby dowiedzieć się, jaki kolor ścian będzie najmodniejszy warto zajrzeć do katalogów największych producentów farb na świecie. Co roku wskazują oni swój kolor roku, który zdaniem ich projektantów będzie królował w mieszkaniach na całym świecie. Co wskazały takie firmy w tym roku?

  • Kolorem roku 2020 PPG Paints został odcień Chinese Porcelain – Chińska Porcelana z ciemnoniebieskim barwnikiem.
  • Kolorem roku 2020 Behr Paint Company został odcień Back to Nature – oliwkowa zieleń o ciepłych tonach, która jest inspirowana kolorem zielonej łąki. W barwie przebijają się również odcienie żółci oraz brązu.
  • Kolorem roku 2020 Graham & Brown jest zieleń Adeline – głęboki butelkowy odcień koloru zielonego.
  • Kolorem roku 2020 Tikkurilla został odcień Lemonade. Barwa to jasna i pełna optymizmu odmiana koloru żółtego.
  • Kolorem roku 2020 Sherwin-Williams został odcień Naval – ciemny, mocny i kolor, który stanowi połączenie odcieni granatowego i szarego.
  • Kolorem roku 2020 Benjamin Moore został delikatny odcień First Light. W praktyce jest to jasny i odświeżający, a przy tym kojący odcień pastelowego różu.

Swoje typy podało również wielu innych producentów. Większość z nich zaproponowała, jako najpopularniejszy kolor roku, odcień granatu lub różne odcienie zieleni i różu.

Króluje różnorodność we wnętrzach

Różnorodność propozycji projektantów wnętrz oraz producentów farb sprawia, że każdy właściciel nieruchomości, który planuje remont lub budowę własnego “M” znajdzie coś dla siebie. Wystrój i malowanie ścian jest niezwykle istotne.

Warto jednak pamiętać, że ważniejsze od wyboru najmodniejszego koloru, jest właściwego dopasowanie barwy farby do pomysłu na aranżację danego wnętrza, czy też pomieszczenia. Tylko wtedy, gdy wszystkie elementy wystroju będą ze sobą współgrać, dany odcień farby spełni swoją rolę w stu procentach.

Related posts

Leave a Comment