Jakie są ceny mieszkań w Szczecinie?

Szczecin to piękne miasto, które w Polsce kojarzone jest z jednym z nadmorskich miejsc. Do linii brzegowej morza ma ponad setkę kilometrów. Lokalizacja pomimo odległości do morza jest atrakcyjna turystycznie oraz leży na szlaku handlowym pomiędzy Gdańskiem i Berlinem. Czyni to te miasto atrakcyjne pod względem mieszkania w Szczecinie.

Ceny nieruchomości jak w każdym większym mieście należą raczej do tych bardziej wygórowanych.

Na jednym z popularniejszych portali internetowych zawierającym informacje na temat nieruchomości w Szczecinie na sprzedaż ceny mieszkań, zaczynają się od 165 000 złotych. To mieszkanie urządzone w starym stylu, dwupokojowe, mające powierzchnię 52 metrów kwadratowych. Dla osób bardziej wymagających można znaleźć droższe mieszkania. Przedział cenowy kończy się na 527 700 złotych. Ostatnia informacja dotyczy lokalu o nieco większej powierzchni, czytaj 70,36 m2. Cena rynkowa takiego mieszkania w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy wynosi zatem 7500 na metr kwadratowy. Jest to spory wydatek, ale w tej cenie znajdują się dwa poziomy z czego na jednym, możemy znaleźć zainstalowany kominek.

Najwięcej lokali mieszkalnych znajdziemy w cenach oscylujących wokół kwoty 330 000 złotych. Jeżeli ktoś chciałby rozbić taką sumę na czterdzieści lat kredytowania to suma raty bez odsetek oraz ubezpieczenia wynosi 697 złote i 92 grosze. To jaka suma będzie do spłaty łącznie z odsetkami zależy już od banku, który wybierzemy. Nie można liczyć na taryfę ulgową w tej dziedzinie. Jeżeli nie posiadamy kwoty w tej wysokości, trzeba być zdanym na pożyczkę.  Wszystkie oferty na nieruchomości w Szczecinie znajdziesz na dobryadres.pl.  

Własne mieszkanie to komfort, który ceni sobie nie jeden świeżo upieczony właściciel. Nie jednokrotnie można usłyszeć o tym, że warto przełamać strach i zamiast skupiać się na wynajmie, można z nieco wyższym wydatkiem miesięcznym, łożyć pieniądze na własny rachunek. Lokal to również dobry fundament pod inwestycje. Ceny od lat nie maleją pomimo narastającej podaży deweloperskiej. Chętnych na wynajem bądź kupno, chociażby 30 metrów kwadratowych, nie brakuje.

Dobrą drogą do namysłu i porady jest odwiedzenie agenta nieruchomości, który znając nasze potrzeby, pomaga w doborze mieszkania. Do takich usług należą między innymi wybór lokalizacji, wielkość lokalu oraz jego wielkość i standard. Przemyślany zakup w tej dziedzinie to podstawa.

Related posts

Leave a Comment