Dostosuj meble do wyglądu Twojego wnętrza. Sprawdź meble Glamour!

Każdy właściciel domu pragnąłby, ażeby jego pomieszczenia wyposażone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy lubi jednak taki sam styl urządzenia i przeważnie różne osoby mają różny gust. Jedni są wielbicielami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wówczas pomocniczym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne oraz zboże, a także haftowane lub też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Kompletnie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour.

Taki styl bardzo dobrze odzwierciedlają:

• krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na stronie meble glamour
• ławy
• stoły/stoliki
• konsole
• komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego żąda też dodania do niego należytych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą ogromne, zdobione dywany, a też ciężkie wzorzyste zasłony. Rzecz jasna dobre muszą być również lampy oraz inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne szczegóły wyposażenia wnętrz mieszkalnych.

Elementy meblowe określają każde wnętrze

Osoby, które mogą cieszyć się posiadaniem własnego domu, na ogół starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, żeby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa naturalnie o ogromnym salonie. Jest to pomieszczenie, które nieczęsto można urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem zwykle żaden z pokoi nie ma tak kolosalnej przestrzeni. W przypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć szansę wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie służy wielu zamiarom. Po pierwsze jest największym, a w związku z tym centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się z reguły cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a też urządzane są rodzinne przyjęcia. Aby salon spełniał swoją rolę, wypada go w sposób słuszny urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy.

Detalem urządzenia salonu, który nadaje mu odpowiedniego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko szczegół dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jakkolwiek do tego w chłodne dni jest zachwycającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim mieści się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć poprawne meble. Teraz salon można urządzić na wiele różnych sposobów i wiele różnych stylów.

Współczesne vs glamour

Jeżeli głównym szczegółem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, również pozostałe elementy wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest więc wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub też ozdabianie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego rodzaju elementy dekoracyjne będą tudzież jak najbardziej wskazane w owym czasie, kiedy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one zazwyczaj niesłychanie bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Co poniektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty.

Do ich produkcji nie stosuje się tak ogromnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste szczegóły wyposażenia bez akcesoryjnych detalów dekoracyjnych. Jeśli jednak mieszkańcy o wiele bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, warto by zadbali także o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo.

Related posts

Leave a Comment